آموزش عمومی, آموزش وردپرس, افزونه وردپرس, پوسته وردپرس

لینک بک لینک مخرب

آشنایی با لینک و بک لینک خوب و مخرب فارس وردپرس

لینک بک لینک مخرب

لینک بک لینک مخرب خوب یا بد؟

در این آموزش با این موضوع آشنا میشویم که لینک بک لینک مخرب چه چیزی هستند و چه محاسن و معایبی برای سایت ما دارند و در آخر برخی مارکتهای معروف ایرانی را در قالب یک فیلم کاملاً عملی بررسی میکنیم تا متوجه کدهای مخرب توسط برخی مارکتهای معروف ایرانی بشویم.

شما میتوانید با این آموزش تمام طراحی ها و سایتهای ارائه دهنده قالب و افزونه به آسانی مورد تحلیل قرار دهید و نسبت به صحت گفته های آن سایت اطمینان خاطر پیدا کنید. ما در تیم فارس وردپرس در طراحی هایی که انجام می دهیم ، در صورتیکه مالک وب سایت و کارفرما هیچ گونه نام و یا لینکی از ما بعنوان طراح در سایت خود نبرد ، هیچگونه ممانعتی بوجود نمی آوریم و هیچگونه مبلغی هم اضافه تر دریافت نخواهیم کرد.

لینک سازی در دنیای مجازی امروزه، بسیار اهمیت دارد. لینک از کلمه لاتین یعنی LINK به فارسی وارد شده و معادل آن در زبان ما، پیوند نام دارد. کاربرد پیوندها در دنیای مجازی بسیار گسترده شده است به طوری که شاید نتوان گشت و گذار اینترنتی را بدون پیوند ها تصور کرد، چون آنها صفحات مختلف را به هم متصل می کنند و یک نظم و انسجام را به اینترنت می دهند.

 

یکی دیگر از خدمات بسیار عالی و کاربردی ، خرید بک لینک طبیعی، دائمی، با کیفیت و … می باشد. شما می توانید از بهترین سایت های GOV و EDU معتبر دنیا بک لینک بگیرید. این بک لینک ها به صورت پروفایلی، WEB2، Pbn، سوشال سیگنال از youtube و … می باشند.

ایجاد بک لینک یا Link Building از جمله تکنیک های سئو است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد چرا که گوگل به بک لینک ها توجه بسیاری می کند. در تعریف بک لینک باید گفت همان لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود. وقتی یک سایت در مطالبش به شما لینک بدهد در واقع شما از او بک لینک دریافت کرده اید. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، هر لینکی که به صفحات شما از سایت ها و صفحات دیگر داده شود و موتور جستجو آن را ببیند، بک لینک به حساب می آید.

لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت

مثلا سایتی دارید که درباره وردپرس است، اگر در همه جا به کلمه وردپرس لینک شود این لینک بیلدینگ از نظر گوگل خیلی غیر طبیعی و نا مطلوب خواهد بود. شاید به خاطر این باشد که کاربران فقط حاضر هستند در قبال دریافت پول چنین کاری کنند.

لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت

گوگل به این نوع لینک دادن نیز مشکوک خواهد شد، در نتیجه این نوع لینک دهی نیز بد به حساب می آید. چرا که هیچ مدیر سایتی به جز در قبال گرفتن پول، حاضر نیست لینک سایتی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد.

لینک شدن صفحه اصلی سایت

یکی دیگر از نمونه بک لینک های مخرب این است که سایت های دیگر به صفحه اصلی شما لینک بدهند ولی به مطالبتان لینک ندهند.

لینک شدن در سایت هایی که موضوعشان به شما ربطی ندارد

طبیعی است که گوگل به این گونه بک لینک ها شک کند. فرض کنید یک سایت درباره فروش میوه دارید و از یک سایت اسب فروشی بک لینک دریافت کنید. این بک لینک ها بک لینک مخرب است. چرا که قطعا کاربران برای دریافت اطلاعات درباره میوه ها به سایت اسب فروشی نمی روند.

لینک شدن مخفی در سایت ها

لینک ها برای این در سایت قرار می گیرند که کاربران آن ها را ببینند و روی آن ها کلیک کنند. اما اگر آن ها را مخفی کنید غیر طبیعی خواهد بود و برای شما امتیاز منفی به حساب می آید.

البته این نکته را به داشته باشید که در مواردی که گفته شد اگر لینکتان Nofollow باشد امتیاز منفی به حساب نمی آید و به رتبه تان آسیبی وارد نخواهد شد.

تاثیر بک لینک خوب بر نتایج گوگل

تاثیر بک لینک خوب بر نتایج گوگل فارس وردپرس

اگر شما از یک سایت معتبر یا یک صفحه با رنک بالا بک لینک بگیرید قطعا روی سئو سایتتان تاثیر بیشتری دارد. این امر موجب می شود سایت های قدرتمند بک لینک بفروشند. گوگل موضوع سایت را با خواندن کلماتی که اطراف لینک قرار دارند شناسایی می کند. مثلا کلمه books برای سایت آمازون در جستجوی گوگل رتبه خیلی خوبی به همراه دارد چرا که سایت های زیادی که به آمازون لینک می دهند از این کلمه استفاده می کنند ولی کلمه Cars، کلمه کلیدی مناسبی برای سایت آمازون نیست چرا که لینک ورودی از آن ندارد.

تشخیص کد و لینک و بک لینک ویروس مخرب در قالب یا افزونه وردپرس

به طور معمول زمانی که شما نسخه پولی یک قالب یا افزونه وردپرس را تهیه می کنید، یک لایسنس مخصوص به خود را از سمت شرکت ارائه دهنده دریافت می کنید. این امر سبب می شود تا تنها افرادی که لایسنس تهیه کرده اند بتوانند از قالب یا افزونه فوق روی یک وب سایت استفاده کنند و امکان استفاده از آن روی چندین وب سایت را نخواهند داشت. این امر باعث افزایش امنیت وب سایت خواهد شد چرا که یک قالب را به صورت مخصوص برای خود تهیه می کنید. اما در این میان افرادی وجود دارند که باتوجه به اینکه خود سازنده قالب نیستند ، با استفاده از روش های مختلف لایسنس سایت خود را جایگزین لایسنل اصلی می کنند و نیاز به استفاده از لایسنس را در آنها حذف می کنند. این نوع از قالب یا افزونه که با نام نال شده (nulled) شناخته می شوند.

نکته بسیار مهم: اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که یکی از بهترین روش های موجود برای هکرها به منظور تزریق کدهای آلوده به وب سایت وردپرسی شما، استفاده از قالب یا افزونه های نال شده است. چرا که این دسته از افزونه ها و قالب های موجود در بازار نسخه رسمی نیستند و در واقع قبل از ارائه به کاربران یکبار تغییر پیدا کرده اند. به همین دلیل بهترین محیط برای آنها فراهم شده و می توانند با تزریق کدهای مخرب در قالب یا افزونه نال شده فعال روی سایت شما به راحتی وب سایتتان را به خطر بیندازند. اغلب پشت پرده نال کردن قالب و افزونه ها و ارائه آن ها به صورت رایگان اهداف مخربی وجود دارد.

افزونه یا قالب نال شده با بک لینک مخرب چیست؟

در حال حاضر بخش عظیمی از وب سایت های فعال در جهان بر پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده اند چرا که افراد این امکان را دارند که یکی از بهترین و کاربرپسندترین سیستم های مدیریت محتوا را به صورت رایگان در اختیار داشته باشند که این امر در نوع خود موضوع بسیار مهمی است.

در واقع شما می توانید بدون نیاز به داشتن تخصص در زمینه کدنویسی و با استفاده از وردپرس به راحتی یک وب سایت حرفه ای و بسیار مناسب را راه اندازی نمایید. در کنار موارد گفته شده موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد قابلیت نصب قالب و افزونه های مختلف روی این سیستم مدیریت محتوا محبوب است. شما می توانید با استفاده از قالب ها و افزونه هایی که برای وردپرس طراحی شده اند قابلیت های خاص و منحصر به فردی را به وب سایت خود اضافه کرده و در واقع آن را مطابق معیارهای خود شخصی سازی کنید.

اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که برخلاف خود وردپرس که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است، بسیاری از افزونه ها و قالب هایی که برای سیستم مدیریت محتوا وردپرس طراحی شده اند، پرمیوم بوده و باید توسط علاقمندان خریداری شوند. همین امر سبب می شود تا افراد به دنبال روشی باشند که بتوانند به کمک آن قابلیت های مورد نظر خود را به صورت رایگان به دست آورند و آن روش نیز به طور قطع استفاده از نسخه نال شده افزونه یا قالب مورد نظر است. شاید دانلود قالب نال شده وردپرس یا تهیه افزونه های نال شده در نهایت سبب شود که در هزینه های کسب و کارها صرفه جویی شود. اما در واقع این امر با ارائه امکان تزریق کدهای مخرب در قالب یا افزونه نال شده امنیت وب سایت شما را به خطر می اندازد و در نهایت باعث بروز مشکلات بسیاری در وب سایت شما خواهد شد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

۵ دلیل برای عدم استفاده از قالب و افزونه های نال شده

استفاده از نسخه نال شده قالب و یا دستکاری کردن در سورس قالب و قرار دادن لینک های فروشنده در قالب یا افزونه وردپرس می تواند مشکلات زیادی را برای وب سایت شما به همراه داشته باشد. به همین دلیل همواره توصیه می شود تا از نمونه هایی استفاده شود که نسخه رسمی به شمار می روند و خطری را برای وب سایت شما ندارند. برخی از اصلی ترین دلایل عدم استفاده از قالب یا افزونه نال شده عبارت است از:

  • به خطر افتادن امنیت وب سایت وردپرسی
  • غیرقانونی بودن نسخه های نال شده
  • عدم امکان استفاده از پشتیبانی قالب یا افزونه های نال شده
  • تاثیر منفی استفاده از قالب یا افزونه های نال شده وردپرس روی سئو سایت
  • عدم امکان به روز رسانی وردپرس
  • عدم امکان به روز رسانی نسخه های nulled قالب یا افزونه های وردپرسی

در ادامه به شکل دقیق تری به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

۱. به خطر افتادن امنیت وب سایت وردپرسی

امنیت سایت وردپرسی و اهمیت استفاده از لینک و بک لینک مخرب در سایت

به طور کلی امنیت وب سایت وردپرسی یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که شما باید هنگام راه اندازی و مدیریت یک وب سایت وردپرسی به آن توجه داشته باشید.

در صورت استفاده از نسخه دستکاری شده یک قالب یا افزونه شخص یا مارکت مورد نظر فرصت لازم برای تزریق کدهای مخرب در قالب یا افزونه وردپرس را برای هکرها فراهم کرده است. همچنین این دسته از قالب ها و افزونه ها دارای بک لینک هایی هستند که شما از وجود آنها اطلاع ندارید. حتی افراد ارائه دهنده قالب ها و افزونه های نال شده می توانند با قرار دادن کدهای مشخصی در نسخه ارائه شده وب سایت شما را به لینک های اسپم ریدایرکت کرده یا تبلیغات مختلفی را در وب سایت شما قرار دهند یا در نهایت وب سایت شما را به طور کامل هک نمایند. به همین دلیل توصیه می شود که به خاطر وجود امکان تزریق کدهای مخرب در قالب یا افزونه های وردپرس و کاهش امنیت وب سایت بهتر است قالب یا افزونه وردپرس را با لینک مستقیم از سایت سازنده خریداری کرده یا توسط یک تیم طراحی بهینه سازی و اختصاصی سازی و در صورت وجود کد مخرب ، کدها را از بین ببرد.

۲. غیرقانونی بودن نسخه های نال شده

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد نسخه نال شده در واقع نسخه های غیررسمی قالب ها یا افزونه ها پولی هستند که باید با دریافت لایسنس آنها را تهیه نمایید. در واقع در این نمونه قانون کپی رایت به هیچ عنوان رعایت نشده و افراد ارائه دهنده آنها با حذف منابع مربوط به کپی رایت نسخه های رایگان یا ارزان تر آنها را در اختیاز شما قرار می دهند. حال استفاده ار نسخه نال شده هر قالب یا افزونه ای می تواند این امکان را برای سازندگان اصلی آن فراهم کند که از شما به دلیل عدم رعایت حق کپی رایت شکایت کنند و شما نیز مجبور به پرداخت جریمه های سنگینی شوید. در نتیجه با توجه به اینکه افراد تازه کار یا افرادی که به دنبال کاهش هزینه ها هستند از این نوع از قالب یا افزونه استفاده می کنند، ممکن است مجبور به پرداخت جزایم بسیار سنگینی شوند که البته این موضوع در ایران عزیزمان اصلاً رعایت نمیشود و روز به روز بر اینگونه فروشنده ها اضافه میشود.

۳. عدم امکان پشتیبانی قالب یا افزونه های نال شده

به طور معمول زمانی که شما یک سرویس تهیه می کنید، این امکان را دارید که از پشتیبانی آن و خدمات پس از فروش سرویس مربوطه استفاده نمایید. اما آیا زمانی که نسخه نال شده قالب یا افزونه را تهیه کرده اید همچنان امکان استفاده از خدمات پشتیبانی آن را دارید؟ قطعاً پاسخ منفی است. با توجه به اینکه شما لایسنسی تهیه نکرده و به دلیل وجود امکان تزریق کدهای مخرب در قالب یا افزونه نال شده وردپرس در صورت بروز هرگونه مشکلی نمی توانید روی پشتیبانی سرویس فوق حساب کنید. همچنین به طور معمول شرکت ها به کاربران خود جزئیات لازم در زمینه نحوه استفاده از قابلیت های قالب یا افزونه مورد استفاده را ارائه می دهند تا بتوانند به شکل بهتری از خدماتی که تهیه کرده اند استفاده کنند. اما اگر از یک نسخه نال شده استفاده کنید، از این امکان بی نصیب خواهید بود.

۴. تاثیر قالب یا افزونه های نال شده وردپرس روی سئو سایت

به طور قطع هدف شما از راه اندازی یک وب سایت وردپرسی دیده شدن در موتورهای جستجو و کسب جایگاه های ابتدای نتایج جستجو است. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است به دلیل استفاده از کدهای مخرب در قالب یا افزونه نال شده وردپرس، سئو وب سایت شما به شکل جدی تحت تاثیر قرار می گیرد. در واقع نسخه نال شده کدهای مخرب را وارد وب سایت شما کرده و در کنار آن همانطور که پیش تر نیز گفته شد شاید لینک های اسپم نیز در میان کدهای قالب باشد. از آنجایی که گوگل مخالف سرسخت چنین اتفاقاتی است، به سرعت این موضوعات را شناسایی و وب سایت شما را جریمه می کند. پس اگر در حال استفاده از یک قالب یا افزونه نال شده هستید، در نظر داشته باشید که تا چه اندازه وب سایت خود را از نظر سئو دچار مشکل کرده اید.

۵. عدم امکان بروز رسانی وردپرس

تیم وردپرس همواره در تلاش است برای بهبود این سیستم مدیریت محتوا است. به همین دلیل در هر نسخه جدیدی که در اختیار افراد قرار می دهد، سعی می کند باگ ها و مشکلات امنیتی خود را تا حد زیادی برطرف ساخته و عملکرد خود را بهبود ببخشد. این درحالی ست که خیلی از قالب ها یا افزونه های ارائه شده توسط مارکتهای ایرانی قابلیت آپدیت خودکار از سایت سازنده را ندارند و قالب یا افزونه مورد نظر به مارکت مورد نظر وصل می شود و از طریق سرورهای آن مارکت به روزرسانی می شود و در خیلی از مواقع نیز چنین نیست و باید افزونه اضافه تری از همان مارکت را بر روی سایت خودتان نصب کرده باشید تا بتوانید از محیط مدیریتی وردپرس سایت تان آپدیت قالب یا افزونه را انجام دهید.

حال اگر شما در حال استفاده از یک نسخه نال شده قالب یا افزونه های وردپرسی باشید، دیگر امکان بروز رسانی مستقیم وردپرس یا قالب و افزونه های خود را نخواهید داشت. این امر نیز به طور قطع یک مشکل جدی و مهم بشمار می رود. اگر هکرها از این موضوع اطلاع یابند که شما در حال استفاده از نسخه های منسوخ شده  هستید می توانند به شکل راحت تری سایت شما را مورد حملات و اهداف شوم خود قرار دهند.

۶. عدم امکان بروز رسانی قالب یا افزونه های وردپرسی

بروز رسانی قالب و افزونه وردپرس لینک و بک لینک مخرب طراحی قالب افزونه با فارس وردپرس

ارائه دهندگان قالب ها و افزونه های مختلف همواره در حال بهبود عملکرد برنامه های خود هستند. آنها تغییراتی که باعث بهبود کارایی برنامه های ارائه شده می شود را اعمال کرده و نتیجه را طی یک بروز رسانی در اختیار کاربران خود قرار می دهند. در این بروز رسانی امکانات جدیدی ارائه شده و باگ های موجود از بین رفته و امنیت تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. زمانی که شما از نسخه نال شده استفاده می کنید، ارتباط شما با توسعه دهندگان قطع می باشد. در نتیجه امکان استفاده از قابلیت های جدید آنها را نخواهید داشت همین امر در بلند مدت برای وب سایت شما مشکل ساز خواهد شد.

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به طور قطع هزینه های مختلفی را برای شما به همراه دارد. شما باید یک دامنه مناسب تهیه نموده و سپس اقدام به خرید هاست خوب برای سایت خود نمایید. در کنار موارد عنوان شده هزینه ها متفرقه دیگری را نیز مانند سئو ، پشتیبانی ، رپورتاژ آگهی ، تبلیغات و… باید متقبل شوید. به همین دلیل افراد به منظور کاهش هزینه های خود تصمیم می گیرند که اقدام به خرید و دانلود قالب از مارکت های وردپرس نموده یا افزونه های نال شده با لینک بک لینک مخرب را تهیه می نمایند.

پیشتهاد میکنیم مطلب مرگ تدریجی وب پارسی را نیز مطالعه بفرمائید

این امر شاید در ظاهر شاید موضوع خاص و پیچیده به نظر نرسد. اما واقعیت این است که استفاده از نسخه نال شده می تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای وب سایت وردپرسی شما به همراه داشته باشد. در این مقاله از آموزشکده وردپرس در سایت فارس وردپرس تلاش ما بر این بوده تا به شما بگوییم استفاده از لینک های مخرب وردپرس تا چه میزان می تواند برای وب سایت وردپرسی شما مشکل آفرین شود.

author-avatar

درباره فارس وردپرس

فارس وردپرس حاصل تلاش یک تیم متخصص و علاقه مند است که سعی می کند آموزه های خود را با نهایت کیفیت به مشتریان فارسی زبان ارائه نماید ، پشتیبانی و تولید محتوا و طراحی سایت های معتبر پزشکی و شرکتی تخصص ماست و خوشحالیم رضایت شما را با کیفیت و خلاقیت ، در کنار امنیت به ارمغان می آوریم از طریق >> صفحه درباره ما << بیشتر ما را بشناسیـد

نوشته های مشابه