پشتیبانی و تولید محتوا وردپرس

پشتیبانی و تولید محتوا وردپرس

اولین چیزی که با شنیدن نام پشتیبانی و تولید محتوا وردپرس به ذهن خطور می‌کند به احتمال زیاد تولید محتوا است. و اولین عبارتی که پس از شنیدن تولید محتوا در ذهن ما نقش می‌بندد تولید محتوا از نوع متن و نوشته است. آیا واقعاً همینطور است و محتوا صرفاً به تولید و تولید نیز صرفاً به محتوای متنی ختم می‌شود؟

به طور کلی و خلاصه ما دو نوع ترافیک برای سایت مان داریم :

 • ترافیک ارگانیک
 • ترافیک پولی

منظور از ترافیک ارگانیک،  هدایت بازدیدکنندگان به یک سایت یا یک صفحه از سایت از طریق جستجوی یک کلمه کلیدی یا عبارت در گوگل و سپس کلیک بر روی لینک معرفی شده از طرف گوگل است  . پس در صورتی که مثلا یک فرد عبارت « تولید محتوا » را در گوگل جستجو کند و به سایت ما یعنی فارس وردپرس برسد و روی لینک سایت ما کلیک کند و وارد سایت یا صفحه یکی از مقالات وبلاگ فارس وردپرس شود در این صورت این بازدید کننده جزو ترافیک ارگانیک فارس وردپرس به حساب می آید .

ترافیک پولی یا پرداخت شده ،  بازدید کننده هایی هستند که از طریق تبلیغات به سایت ما سر می زنند   و ما در اصل با پرداخت هزینه این بازدید کننده ها را به نوعی مجبور میکنیم که به سایت ما سر بزنند .

مثلا با تبلیغات فیس بوک ، گوگل ادوردز Google AdWords ، تبلیغات بنری ، تبلیغات توییتری و.. می توانیم ترافیک زیادی را به سمت سایت مان هدایت کنیم .

پشتیبانی و تولید محتوا وردپرس فارس وردپرس گوگل ادوردز فیس بوکپس در اصلی با وجود این نوع ترافیک ها شما هیچ زمانی مشکل کمبود ترافیک و بازدید کننده را ندارید و می توانید با پرداخت مبلغ مشخصی تعدادی بازدید کننده را به سایت تان هدایت کنید .

بسته به استراتژی در نظر گرفته شما ، محتوای شما یا توسط خودتان تولید می شود یا می‌توانید با برون‌سپاری، محتوای مد نظر خود را پیاده‌سازی کنید.

در ادامه این مطلب از ابتدا در رابطه با اهمیت پشتیبانی و تولید محتوا در کلیه سایت ها بخصوص سایت های وردپرسی ، سپس انواع قالب‌ها و فرمت‌های محتوا و در نهایت دستورالعملی برای تولید محتوا و سپس بخش پشتیبانی سایت و وظایف آن آشنا می شویم. اما به چه شکلی می‌توانیم محتوایمان را تولید کنیم؟

خاص بودن تخصص ماست

محتوایتان را می‌توانید در ۴ قالب اصلی تولید کنید:

 • تصویر
 • ویدئو
 • صدا
 • متن

که هرکدام از این قالب‌ها کارکردهای خاص خود را دارند

فرمت‌هایی که تعداد آن‌ها بالغ بر ۴۰ می‌باشد که برخی از آن‌ها برای همه‌ی قالب ها و برخی برای تنها یک قالب کاربرد دارند.

از فرمت های رایج محتوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موشن گرافیک
 • اینفوگرافیک
 • وایت پیپر
 • رپورتاژ
 • و …

طبیعی است که بسیاری از ما که پس از راه‌اندازی کسب و کارمان به فکر پشتیبانی و تولید محتوا افتاده باشیم و باز هم طبیعی است که سئو و دریافت رتبه مناسب از موتورهای جستجو یکی از اصلی‌ترین اهداف تولید محتوا وب سایت ما باشد اما همه اینها به یک منظور صورت می‌گیرد فروش بیشتر و به همین دلیل پیش از تولید محتوای بلاگ برای کسب رتبه و پس از آن کارهایی لازم است انجام شود.

۱) در ابتدا باید مطالب اولیه وبسایت شما کامل باشد، درباره ما، تماس با ما، قوانین و مقررات و توضیحات محصول صفحات اولیه‌ای هستند که اگر فکری به حالشان نکرده باشید مخاطب، از شما خرید نخواهد کرد.

۲) حال نوبت مطالب بلاگ است مطالب سئو محور که هدف اصلیشان دیده شدن در صفحات اولیه گوگل و جذب مخاطب از طریق کلیک بر روی آن‌ها است.

۳) از اول می‌خواستید مقالات تالیفی تولید کنید؟ می‌خواستید با مخاطب تعامل داشته باشید؟ الان وقت این کار است زیرا مخاطب وارد وبسایت شما شده است و باید از این طریق اعتماد او را جلب کنید.

۴) حال وقت تبلیغ است، تبلیغ محتوا و محصولاتتان! اکنون می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند شبکه های اجتماعی ، تبلیغات کلیکی ، رپورتاژ و راه‌های بسیار دیگری برای معرفی و تبلیغ استفاده کنید.

و اما فاجعه کجا رخ می‌دهد؟

فاجعه زمانی است که شما قبل از تکمیل مراحل ۱ و ۲ و ۳ سراغ مرحله آخر یعنی تبلیغات بروید!

ما در تیم تولید محتوای فارس وردپرس در کنار شما هستیم تا با توجه به اهداف شما ، استراتژی مناسب را پیاده سازی کرده و شما را به دنیای بزرگ اینترنت معرفی کنیم.

در کنار تولید محتوای  ارزشمند باید به این نکته توجه کنیم که پشتیبانی سایت چیست؟ و وظایف ادمین سایت چیست؟

پشتیبانی سایت شامل دو بخش، پشتیبانی فنی و پشتیبانی محتوایی است. اعمالی که برای محافظت و بقای سایت انجام می شوند نیز، شامل پشتیبانی سایت می باشد. وظایف تیم پشتیبانی وب سایت برای هر نوع سایتی متفاوت و الزامی است. خوب است بدانید که؛ امروزه اهمیت پشتیبانی سایت، بسیار بیشتر از طراحی سایت و گرافیک سایت است و طراحی و ایجاد یک وب سایت تنها یک قدم در جهت توسعه کسب و کار می باشد.

پشتیبانی سایت باید بر اساس استانداردها و الگوریتم های گوگل صورت گیرد؛ یکی از اصلی ترین وظایف تیم پشتیبانی وب سایت، داشتن دانشی به روز شده، تلاش و زمان زیاد می باشد.

پس از دریافت سفارش از سوی کاربر، خدمات و وظایف تیم پشتیبانی وب سایت آغاز می شود. با بیان ساده تر، به مجموعه‌ای از خدمات که توسط شرکت‌ها به کاربران ارائه میشود، وظایف تیم پشتیبانی وب سایت گفته میشود.

وظایف پشتیبان سایت شامل مجموعه ای خدمات مانند: کارهای روزمره سایت، کارهای فنی سایت، انجام بروزرسانی ها، رفع مشکلات، حفظ و نگهداری از سایت در برابر ویروس و هکرها، انجام تغییرات و اصلاحات در سایت و…میباشد. البته خدمات و وظایف پشتیبان سایت فقط به این چند موردی که اشاره کردیم ختم نمی شود، بلکه با توجه به نیاز مشتری افزایش پیدا می کند و تولید محتوای ارزشمند و  نگهداری و توسعه سایت که طی برنامه ریزی کوتاه و طولانی مدت انجام می شود، نیز می باشد.

تیم پشتیبانی و تولید محتوا وردپرس و یا فرد پشتیبان، صد در صد دوره های لازم و تجریبات لازم در این زمینه را بدست آورده است و توانایی رفع مشکلات و ارائه آموزش در سریع ترین زمان ممکن را دارد.اما معمولا این شیوه رایگان نخواهد بود؛ و فرد یا تیم مربوطه هزینه هایی را برای پشتیبانی دریافت خواهند کرد.

اما در این شیوه باتوجه به این که برای رفع مشکلات زمان کمتری صرف خواهد شد، مطمئناً مزایای بیشتری نسبت.به پشتیبانی توسط مدیر وب سایت دارد و از نظر اقتصادی نیز هزینه های صرف شده با این شرایط توجیه کننده خواهد بود.

یک پشتیبانی خوب باعث جذب مشتریان جدید می شود. همچنین باعث حفظ مشتریان فعلی می شود.

یک وب سایت باید مشتری محور باشد.و محتوای وب سایت، بطور مرتب به روز شود.و کانال های ارتباطی با مشتری به درستی کار کنند. این موارد شامل فرم های تماس، آدرس و محصولات و خدمات.و لیست قیمت ها می باشند

تمامی وبسایت ها چه استاتیک و چه داینامیک نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. دامنه خدمات و وظایف ادمین سایت عبارتند از:

 • پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات
 • نگه داری هاست و برنامه های نظارتی و ارتقاء آنها
 • پیگیری عملکرد سایت و سئو
 • نظارت بر بروز رسانی محتوا
 • به روز رسانی های پنل ها، پلاگین ها و افزونه ها
 • به روز رسانی ایمنی وب سایت
 • پشتیبانی موارد خاص و اضطراری امنیت وب سایت (هک شدن، اسپم ها و حمله هکر ها و …)
 • اگر بخواهیم وظایف پشتیبان سایت را به طور دقیق تر بررسی کنیم می توانیم آنرا به چهار دسته زیر تقسیم کنیم:
  1. پشتیبانی فنی سایت: پشتیبانی فنی سایت شامل یه روز رسانی فنی و امنیتی سایت و همچنین بررسی عملکرد سایت است.
  2. پشتیبانی محتوایی سایت: همانطور که گفتیم مهم ترین بخش در این مورد تولید محتوای مستمر و قوی و همچنین به روز رسانی این مطالب است.
  3. پشتیبانی طراحی و گرافیکی سایت: گرافیک سایت یکی دیگر از بخش هایی است که در آن نیاز به پشتیبانی دارید. این بخش شامل بنر های مربوز به کار شما است که باید مرتب به روز رسانی شود.
  4. پشتیبانی سئو سایت: پشتیبانی در این بخش شامل تهیه لیست کلمه های کلیدی در حوزه کار شما برای تولید محتوا، برنامه ریزی برای بالا آمدن سایت و… می شود.

طراحی گرافیک طراحی تخصصی گرافیکی سایت فارس وردپرس تولید محتوا

همانطور که گفتیم، تقریبا هر نوع وب سایتی.و در هر اندازه ای،.در طول زمان به پشتیبانی و تولید محتوا وردپرس.و الزام داشتن آن پی خواهد برد. مثل تمام محصولات، پشتیبانی و خدمات پس از فروش، کیفیت و اعتبار تولید.کننده آن محصول را نشان می دهد. وب سایت ها نیز از این قاعده مستثنا نمی باشند.

در صورتی که یک وب سایت به خوبی توسعه داده شود، از پشتیبانی تولید کننده در دراز مدت برخوردار خواهد بود. و این موضوع به اینکه ما کدام شرکت طراحی وب سایت را انتخاب کنیم بر می گردد و اینکه این شرکت بتواند وب سایت را در سالهای بعد پشتیبانی و مسائل فنی آن را حل یا به روز رسانی کند.

خوشبختانه تیم تخصصی فارس وردپرس با تجربه بلند مدت و شناخته شده خود در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و … مشتریان خود را در طی این سال ها راضی نگه داشته است.

اگر این امکان وجود دارد که خود شما نسبت به پشتیبانی و تولید محتوای ارزشمند اقدام کنید  امیدواریم این خلاصه مطالب ما توانسته باشد شما را راهنمایی کند ولی اگر گمان می‌کنید که بهتر است فرایندهای تولید محتوا را برون‌سپاری کنید، ما با افتخار این کار را برای شما انجام می‌دهیم.

در صورتیکه میخواهید در مورد پلن های کلی در فارس وردپرس بیشتر بدانید میتوانید از این قسمت اقدام بفرمائید